Podaruj Hani oddech – zbiórka na zakup aparatu do tlenoterapii oraz leczenie i rehabilitację Hani Nowak

Kochani! Włóczykij na Beskidzkim Szlaku podjął się nie lada wyzwania i przejdzie Główny Szlak Beskidzki, aby zebrać środki zakup aparatu do tlenoterapii oraz leczenie i rehabilitację naszej Podopiecznej Hani Nowak.
Przemysław Możdżeń, bo o nim mowa – to pasjonat wędrówek, turystyki górskiej, realizator odznaki Korony Gór Polski, Już 23 lipca tego roku rozpoczyna swoją najdłuższą przygodę na najdłuższym szlaku górskim w Polsce – Głównym Szlaku Beskidzkim im. Kazimierza Sosnowskiego, który liczy ponad 500 km. 

 

U Hani po porodzie zdiagnozowano jedną z najcięższych wad serca HLHS (Zespół niedorozwoju lewej części serca). Pierwszą ratującą życie operacje w krążeniu pozaustrojowym przeszła w 10 dobie życia. Obecnie jest już po 4 operacjach na otwartym sercu i 5 cewnikowaniach serduszka. Wszystkie te operacje i zabiegi bardzo obciążyły pracę serca, doszło do postępującej bradykardii i konieczne było wszczepienie rozrusznika serca.

Hania ma bardzo duże nadciśnienie płucne, które utrudnia jej normalne funkcjonowanie. Jej wydolność fizyczna jest słaba, szybko się męczy. Następstwem nadciśnienia płucnego są krwotoki z nosa. Nasiliła się także niedomykalność zastawki 2 stopnia, zwężenie lewej gałęzi tętnicy płucnej, sinica centralna, niskie saturacje. Niestety doszło także do zakrzepicy płucnej, skutkiem tego musi być codziennie kłuta w celu sprawdzenia poziomu krzepliwości krwi. Do tego był potrzebny drogi sprzęt, aby zaoszczędzić jej stresu i bólu z codziennym badaniem w szpitalu i teraz można wykonywać pomiar w domu.

 

Hania wymaga tlenoterapii, jest objęta leczeniem paliatywnym. Wymaga podawania stałych leków, jest pod stałą opieką kardiochirurga, kardiologa, neurologa, hematologa, pediatry, hepatologa, logopedy i psychologa. Ze względu na ciężkie rokowania i stan serduszka, Hania raz na 2 miesiące przebywa w szpitalu, w celu przeprowadzenia koniecznych badań i zabiegów. 

 

Pomimo wszystkich utrudnień Hania jest bardzo pogodnym dzieckiem.

Dzięki wsparciu inicjatywy Przemka oraz wszystkich Darczyńców będziemy mogli zakupić dla Hani aparat do tlenoterapii oraz zapewnić leki, rehabilitację małej i dzielnej Wojowniczki.

Została już uruchomiona zbiórka, serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do niej:  https://zrzutka.pl/mzcsu2
Dziękujemy za każdą wpłatę!

 

Sprawozdawczość za rok 2023

Kochani – właśnie złożyliśmy ostatnie sprawozdanie za rok 2023! Sprawozdania można przeglądać zarówno na naszej stronie internetowej (www.auxilium-fundacja.org.pl/ogloszenia), jak i na portalach sprawozdawczych. • NIW – sprawozdanie OPP https://tiny.pl/dd5bw •

Read More

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy Fundacja AUXILIUM!   Dostępność: Na grafice na rozmytym zielonym

Read More