fot. Kasia Rogalska-Piekarczyk

Marek Piekarczyk

Urodził się 13.07.1951 roku w Poznaniu. Mieszka w Bochni. Wraz z zespołem TSA zagrał tysiące koncertów na całym świecie. W latach 1986-1989 w Teatrze Muzycznym w Gdyni zagrał rolę Jezusa w rock-operze „Jesus Christ Superstar”. W latach 1989-1991 działał w bocheńskim zespole „Ball s Power”. W latach 1992-1998 mieszkał w Nowym Jorku. Organizował wiele głośnych i ważnych koncertów charytatywnych, między innymi: po śmierci Ryszarda Riedla dla jego rodziny, dla polskich muzyków poszkodowanych podczas powodzi w 1997 r. Po powrocie z USA stworzył projekt „Marek Piekarczyk i Przyjaciele”. W 2000 roku przyłączył się do projektu „Dom Muzyki” wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych. W latach 2002-2019 śpiewał w zespole TSA, po reaktywacji grupy. W 2004 roku ukazało premierowe wydawnictwo TSA pt: „Proceder”(najlepiej sprzedająca się płyta rockowa 2004 roku). W marcu 2007  wydano „Yugopolis”,  na płycie dwa utwory zaśpiewał Marek Piekarczyk („Gdzie jest nasza miłość” i „Czy pamiętasz?” Krążek osiągnął status złotej płyty, już pierwszego dnia dystrybucji. 24 października 2009 ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka pt. „Źródło”. Pierwsza solowa płyta Marka Piekarczyka to hołd muzyce i artystom tworzącym rock’n’rolla w Polsce. Jest trenerem młodych talentów wokalnych w programie „The Voice of Poland”.

Od roku 2012 współpracuje z Fundacją Auxilium. W tym czasie Marek Piekarczyk wystąpił wielokrotnie na koncertach organizowanych przez Fundację, rezygnując z pobrania honorarium. Stale wspiera nas w kwestiach organizacyjnych i pomocowych. Promuje naszą działalność podczas koncertów oraz w programach telewizyjnych. Dzięki Markowi Piekarczykowi otrzymaliśmy wsparcie finansowe z wielu źródeł prywatnych oraz instytucjonalnych. Zawsze pomocny, otwarty na krzywdę innych, przyjaciel Fundacji i osób potrzebujących. Marku DZIĘKUJEMY!