Fundacja Auxilium

MISJA

1

Misja Fundacji

Naszą misją jest wspieranie starań Podopiecznych, w codziennej walce o zdrowie i sprawność. Pomagamy finansowo i merytorycznie.

2

Kim jesteśmy?

Jesteśmy lokalną Fundacją, która działa od 2012 roku. Nie mamy zbyt wielu zasobów, ale mamy zapał i mnóstwo pomysłów, podczas realizacji których organizujemy zbiórki dla naszych Podopiecznych. Działamy na wielu płaszczyznach. Organizujemy wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, sportowe, edukacyjne. Pracujemy w małym zespole, wspartym przez wolontariuszy.  

3

Co nas wyróżnia?​

Działamy na rynku lokalnym, to znaczy, że prawdopodobnie znasz wielu z naszych Podopiecznych, znasz ich historie. 

Zaufało nam wielu Darczyńców, zarówno prywatnych, jak i przedsiębiorców. 

Mamy wiele pomysłów i angażujemy się w ich realizację, nasze wydarzenia kulturalne i sportowe na stałe wpisały się do miejskiego kalendarza wydarzeń.

Rozliczamy się bezgotówkowo, to znaczy, że każda transakcja jest transparentna i możliwa do szybkiej weryfikacji. 

W terminie zamieszczamy wszystkie nasze sprawozdania, by nasi Darczyńcy na bieżąco wiedzieli jak wydatkujemy pozyskane środki. 

W podziękowaniu za Państwa pomoc organizujemy liczne wydarzenia, które są niebiletowane, otwarte dla wszystkich chętnych.

Zarząd i Rada Fundacji nie pobierają wynagrodzeń, pracę opieramy na wolontariacie i współpracy z  lokalnymi firmami.

4

Kogo wspieramy?

Wspieramy stale 37 podopiecznych Fundacji, dzieci i osoby dorosłe, które na codzień walczą o sprawność i zdrowie. 

Doraźnie wspieramy akcje pomocowe dla Domów Pomocy Społecznej, Domów Dziecka, Hospicjów, Szpitali, osób prywatnych, które nagle znalazły się w sytuacji wymagającej wsparcia, uczniów szkół. 

Oprócz akcji własnych chętnie przyłączamy się do akcji pomocowych organizowanych w Bochni. 

5

W co wierzymy?

Wierzymy mocno, że nasza praca ma sens. Że niejako pośredniczymy między Darczyńcą, a osobą potrzebującą, by w sposób transparentny i formalnie i prawnie właściwy przekazać środki na leczenie i rehabilitację Podopiecznego.

Wierzymy, że każda osoba ma w sobie olbrzymi pokłady dobra, które chce przekazać innym. Nasi Darczyńcy są tego najlepszym przykładem. 

Działamy po to, by nasi Podopieczni widzieli świat w pięknych barwach.