In memoriam – ku pamięci Michaliny Pięchowej

„Świat i przyrodę można poznawać, ale poczuć i zrozumieć można tylko sercem” Michalina Pięchowa
Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie i wystawę, a zarazem performance IN MEMORIAM, zorganizowane przez Fundację AUXILIUM ku pamięci Michaliny Pięchowej.

Jest to pierwsze wydarzenie organizowane z okazji imienin zmarłej 28 lutego 2021 zasłużonej profesorki, wieloletniej nauczycielki języka polskiego i łacińskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni i w Pilźnie. Wychowała wiele pokoleń bochnian w polskim słowie, patriotyzmie i wrażliwości na piękno. Swoje życie dorosłe, zarówno rodzinne, jak i zawodowe, związała z Miastem Soli – Bochnią. Na emeryturze pisała książki, malowała ukochane przez siebie kwiaty i podróżowała.

Spotkanie odbędzie się dnia 29 września 2021 w Oranżerii (na Plantach w Bochni), o godzinie 17:00. Podczas spotkania promować będziemy ostatnią książkę Michaliny Pięchowej, pt.: „Wędrówka w czasie”, która została wydana w 2020 r. tuż przed śmiercią autorki.

Uczestnicy spotkania otrzymają karty pocztowe prezentujące twórczość Michaliny Pięchowej, dzieci uczestniczyć będą w performance, przygotują swoje prace na podstawie prac, które zaprezentujemy na wystawie.

Michalina Pięchowa (Sękowska), ur. 06.03.1931 r. – zm. 28.02.2021 r.
Absolwentka filologii polskiej UJ. Wieloletnia nauczycielka języka polskiego i łacińskiego w liceach w Bochni i Pilźnie. Polonistka, publicystka, pisarka, artysta plastyk. Autorka wielu książek, wywiadów i artykułów publikowanych w czasopismach m.in. w Bochni, Pilźnie i Toronto. Z pasją malowała kwiaty. Jej obrazy prezentowano na licznych wystawach.

Organizator:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM

Wsparcie:
Restauracja Oranżeria

Patron medialny:
Bochnianin.pl

Projekt dofinansowany ze środków Powiatu Bocheńskiego.

Sprawozdawczość za rok 2023

Kochani – właśnie złożyliśmy ostatnie sprawozdanie za rok 2023! Sprawozdania można przeglądać zarówno na naszej stronie internetowej (www.auxilium-fundacja.org.pl/ogloszenia), jak i na portalach sprawozdawczych. • NIW – sprawozdanie OPP https://tiny.pl/dd5bw •

Read More

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy Fundacja AUXILIUM!   Dostępność: Na grafice na rozmytym zielonym

Read More