Czysta Bochnia, świątecznie udekorowana – zaproszenie do udziału w warsztatach mikołajkowych

Dzieci w wieku od 4 do 12 lat zapraszamy w środę 8 grudnia 2021 r., w godzinach od 17:30 do 19:30 na warsztaty mikołajkowe „Czysta Bochnia świątecznie udekorowana”.

Zapraszamy do Pracowni Rerum w Galerii Bocheńskiej (II piętro) na Placu Św. Kingi 1. Spotkanie rozpoczniemy od wykładu dla opiekunów i dzieci pt.: „Czyste powietrze” a następnie odbędą się warsztaty plastyczne „Czysta Bochnia świątecznie udekorowana”.

Celem tych warsztatów jest przedstawienie w artystyczny sposób makiety świątecznej Bochni, połączenie odnawianych źródeł, zwrócenie uwagi na ekologię i elementy świąteczne, łączenie ekologii i zabawy, szerzenie postaw ekologicznych i kulturowych wśród dzieci, wskazanie wykreowanych wyobraźnią dzieci możliwości jakie dają odnawialne źródła energii oraz zwrócenie uwagi na konieczność zachowania czystego powietrza w mieście. Umożliwimy dzieciom działania plastyczne i udział w tworzeniu wizerunku swojego miasta w miejscach rewitalizowanych w ostatnich latach.

Uczestnicy z rzeczywistości i z wyobraźni stworzą czyste bocheńskie miasto soli w świątecznej odsłonie. W pracach wykorzystamy kreatywność, wyobraźnię dzieci i ich futurystyczne pomysły. Do dyspozycji dzieci będą ekologiczne materiały różniące się kolorami, fakturą, wielkością, by móc stworzyć makietę marzeń. Do działań twórczych posłużą im także materiały plastyczne: kartony tekturowe, drewno, papiery kolorowe, sznurki, bibuły, taśmy kolorowe, plastelina, kredki, pisaki.
Warsztaty mają charakter twórczy, przestrzenny. Efekt kreatywnej pracy dzieci będzie można podziwiać na mikrowystawie.

Dla uczestników warsztatów przygotowaliśmy prezenty mikołajkowe.

Zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat. Wstęp na warsztaty jest BEZPŁATNY, obowiązuje rejestracja uczestników – należy wypełnićankietę zgłoszeniową  https://tiny.pl/9d1xh. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

W trakcie warsztatów obowiązuje limit 20 osób.

Warsztaty odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony sanitarnej.

Organizator:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium
Partnerzy:
Bochnia
RERUM
Patron medialny:
Bochnianin.pl

#fundacjaauxilium #auxilium #bochnia#warsztatymikołajkowe #warsztatydladzieci#czystepowietrze

Warsztaty realizowane są w ramach projektu: „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” LIFE–IP MALOPOLSKA LIFE14 IPE/PL/021 dofinansowany z programu LIFE Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dostępność: Grafika przedstawia zaproszenie do udziału i program mikołajkowych warsztatów: „Czysta Bochnia Świątecznie udekorowana”. W górze strony na czerwonym tle białymi literami napisany jest tytuł warsztatów. W środkowej części na granatowym tle umieszczone są szczegóły organizacyjne warsztatów, grafika przestawiająca wizerunek Św. Mikołaja, rysunek bombki choinkowej oraz trzy płatki śniegu. W dolnej części na białym tle pokazane są logotypy: organizatora, partnerów warsztatów i patrona medialnego.

Sprawozdawczość za rok 2023

Kochani – właśnie złożyliśmy ostatnie sprawozdanie za rok 2023! Sprawozdania można przeglądać zarówno na naszej stronie internetowej (www.auxilium-fundacja.org.pl/ogloszenia), jak i na portalach sprawozdawczych. • NIW – sprawozdanie OPP https://tiny.pl/dd5bw •

Read More

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy Fundacja AUXILIUM!   Dostępność: Na grafice na rozmytym zielonym

Read More