Czysta Bochnia, świątecznie udekorowana – relacja z warsztatów mikołajkowych

Dzisiaj mamy dla Was relację z warsztatów mikołajkowych „Czysta Bochnia świątecznie udekorowana”, które odbyły się w ostatni czwartek.

Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wykładu dla dzieci i opiekunów pt.: „Czyste powietrze”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały prelekcji i aktywnie uczestniczyły w dyskusji – trzeba przyznać, że bardzo bliska jest im troska o środowisko i o jakość powietrza w naszym mieście.

Po krótkim wykładzie rozpoczęły się się warsztaty plastyczne. Młodzi artyści wspólnie tworzyli makietę naszego miasta, uzupełniając ją między innymi o odnawiane źródła energii i elementy świąteczne. Pomnik króla Kazimierza zyskał oświetlenie zasilane energią wyprodukowaną z paneli fotowoltaicznych, podobnie jak większość budynków naszego miasta. Ale nie tylko – powstały także m.in. farmy wiatraków oraz maszyna pochłaniająca smog – brawa dla projektanta Frania!

Obok dotychczas istniejących obiektów naszego miasta, dzieci zaprojektowały i wykonały kilka nowych budynków, parków oraz parking wielopoziomowy.

Pracy dzieci początkowo przyglądali się rodzice, którzy z czasem ruszyli do pomocy – to były prawdziwie rodzinne warsztaty.

Kiedy makieta czystej Bochni, została już ukończona, dodane zostały elementy zimowe i ozdoby świąteczne – tu już pomoc rodziców była nieodzowna.

Dla uczestników warsztatów przygotowane zostały prezenty mikołajkowe, m.in ekologiczne gry.

Wszystkim autorom makiety czystej Bochni w pięknej zimowej i świątecznej odsłonie składamy ogromne gratulacje!!!

Organizator:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium

Partnerzy:

Bochnia

RERUM

Patron medialny:

Bochnianin.pl

Warsztaty realizowane są w ramach projektu: „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” LIFE–IP MALOPOLSKA LIFE14 IPE/PL/021 dofinansowany z programu LIFE Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcia: Bochnianin.pl Wojciech Salamon oraz materiały własne

#fundacjaauxilium #auxilium #bochnia #warsztatymikołajkowe #warsztatydladzieci #czystepowietrze

Dostępność: zamieszczone fotografie przedstawiają salę wykładową i dzieci zgromadzone wokół osoby prowadzącej, w skupieniu słuchające wykładu. Kolejne fotografie ukazują pracownię plastyczną w trakcie warsztatów, dzieci siedzące na macie rozłożonej na podłodze. Wokół dzieci umieszczone są materiały, z których zostanie zbudowana makieta Bochni. Na ściance wystawowej umieszczone są fotografie miasta. Na następnych zdjęciach widzimy dzieci już w trakcie prac twórczych, pieczołowicie tworzące makietę Bochni odwzorowując istniejące obiekty i uzupełniając je w odnawialne źródła energii, urządzenia pochłaniające smog oraz ozdoby świąteczne. Ostatnie zdjęcia pokazują końcowy efekt pracy dzieci – makietę czystej Bochni w śnieżnej odsłonie świątecznie oświetloną.

 

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy Fundacja AUXILIUM!   Dostępność: Na grafice na rozmytym zielonym

Read More