Światowy Dzień Zespołu Downa i Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to dla większości z nas rozpoczęcie kalendarzowej wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa, a tym samym Dzień Kolorowej Skarpetki.

Ta data nie jest przypadkowa – nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.

A dlaczego Dzień Kolorowej Skarpetki? Są symbolem podkreślającym niedopasowanie społeczne i genotypowe towarzyszące osobom z zespołem Downa.

Zatem załóżmy dzisiaj kolorowe skarpety nie do pary i w ten symboliczny sposób okażmy akceptację i zrozumienie osobom z zespołem Downa, zadbajmy o ich potrzeby i zwiększajmy świadomość społeczeństwa o tej wadzie genetycznej.

Dostępność: Na grafice na niebieskim tle w górnej części umieszczono napisy: Światowy Dzień Zespołu Downa napisany jasnobrązowym fontem oraz Dzień Kolorowej Skarpetki napisany ciemnoniebieskim fontem. Poniżej na całej szerokości grafiki umieszczono różnokolorowe skarpetki w różne wzory wiszące na sznurku i przypięte do tego sznurka różnokolorowymi spinaczami do bielizny. W lewym dolnym rogu grafiki umieszczono logo Auxilium w czerwono-granatowych barwach.

 

 

Wesołych Świąt!

Życzymy Wam radosnych i spokojnych Świąt w gronie Najbliższych, pełnych miłości, radości oraz ciepłej rodzinnej atmosfery. Niech zbliżający się Nowy Rok przyniesie wiele radosnych chwil, realizację planów i spełnienie wszystkich

Read More