Światowy Dzień Zespołu Downa i Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to dla większości z nas rozpoczęcie kalendarzowej wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa, a tym samym Dzień Kolorowej Skarpetki.

Ta data nie jest przypadkowa – nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.

A dlaczego Dzień Kolorowej Skarpetki? Są symbolem podkreślającym niedopasowanie społeczne i genotypowe towarzyszące osobom z zespołem Downa.

Zatem załóżmy dzisiaj kolorowe skarpety nie do pary i w ten symboliczny sposób okażmy akceptację i zrozumienie osobom z zespołem Downa, zadbajmy o ich potrzeby i zwiększajmy świadomość społeczeństwa o tej wadzie genetycznej.

Dostępność: Na grafice na niebieskim tle w górnej części umieszczono napisy: Światowy Dzień Zespołu Downa napisany jasnobrązowym fontem oraz Dzień Kolorowej Skarpetki napisany ciemnoniebieskim fontem. Poniżej na całej szerokości grafiki umieszczono różnokolorowe skarpetki w różne wzory wiszące na sznurku i przypięte do tego sznurka różnokolorowymi spinaczami do bielizny. W lewym dolnym rogu grafiki umieszczono logo Auxilium w czerwono-granatowych barwach.

 

 

Sprawozdawczość za rok 2023

Kochani – właśnie złożyliśmy ostatnie sprawozdanie za rok 2023! Sprawozdania można przeglądać zarówno na naszej stronie internetowej (www.auxilium-fundacja.org.pl/ogloszenia), jak i na portalach sprawozdawczych. • NIW – sprawozdanie OPP https://tiny.pl/dd5bw •

Read More

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy Fundacja AUXILIUM!   Dostępność: Na grafice na rozmytym zielonym

Read More