Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i spotkania w ramach projektu EtnoPolska 2023: „Z tradycją ku nowoczesności, dziedzictwo Bochni Miasta Soli” – zapraszamy! Start już 5 lipca!

Zapraszamy do udziału w III edycji warsztatów i spotkań z dziedzictwem kulturowym Bochni – Z tradycją ku nowoczesności, dziedzictwo Bochni Miasta Soli”!

Fundacja AUXILIUM realizuje projekt już po raz trzeci, ponieważ proponowane przez nas zajęcia cieszą się popularnością i ogromną frekwencją.

Zajęcia są BEZPŁATNE, otwarte dla wszystkich chętnych. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym prosimy o zapisywanie się poprzez formularz, abyśmy mogli przygotować odpowiednią ilość materiałów plastycznych dla wszystkich chętnych.
Formularz zapisów: http://bitly.pl/sdiXm

Ważna informacja! W tym roku zapisujemy się na poszczególne zajęcia z tygodniowym wyprzedzeniem. Zatem wypatrujcie na naszym profilu lub stronie www kolejnych zaproszeń do zapisów.

Już od dzisiaj można zapisywać się na warsztaty fotograficzne (Moja fotografia otworkowa), na które zapraszamy 5 lipca, godz. 16:00-17:30 do Galerii Fotografii Kowalsky (Bochnia, ul. Kowalska 11).

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem e-mail sylwia@auxilium-fundacja.org.pl, tel. 515 061 150

Program:

Warsztaty dla dzieci, młodzieży i rodzin

05.07. | 16.00 „Moja fotografia otworkowa” (Kowalsky Gallery)

12.07. | 16.00 „Motyl inspiracją dla malarstwa na szkle” (Fundacja Auxilium)

19.07. | 16.00 „Słomkowe ozdoby” (Fundacja Auxilium)

26.07. | 16.00 „Na drewnie malowane” (Fundacja Auxilium)

02.08. | 16.00 „Solna rzeźba” (Fundacja Auxilium)

09.08. | 16.00 „Bocheńskie naczynia gliniane” (Fundacja Auxilium)

23.08. | 16.00 „Wycinanka ludowa” (Fundacja Auxilium)

 

Warsztaty dla młodzieży i osób dorosłych (od 15 r.ż.)

05.08. | 16.00 „Glina palona” część I lepienie z gliny (Galeria Biała)

19.08. | 16.00 „Glina palona” część II szkliwienie (Galeria Biała)

UWAGA! Konieczna obecność uczestnika warsztatów „Glina palona” podczas obu dni warsztatowych.

12.08. | 10.00 „Makrama – daleka krewna bocheńskiego kilimu” (Fundacja Auxilium).

 

Wernisaż

13.09. | 17.00 wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów (Fundacja Auxilium)

Uwaga – wszystkie powstałe podczas warsztatów prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy, która odbędzie się 13 września. Po zajęciach uczestnicy podpisują i zostawiają wykonane prace w pracowni, a następnie po wernisażu odbiorą je wraz z dyplomem uczestnictwa i upominkiem.

Zajęcia w Fundacji Auxilium odbywać się będą w nowej siedzibie fundacji przy ul. Brzeźnickiej 55D (1 piętro).

Wstęp wolny – zapraszamy!

Organizator: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium

Patron medialny: Bochnianin.pl

Projekt „Z tradycją ku nowoczesności, dziedzictwo Bochni Miasta Soli” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska 2023.

Dostępność: Grafika przedstawia plakat z harmonogramem cyklu wydarzeń w ramach projektu EtnoPolska 2023. Na białym tle z prawej strony plakatu pokazany jest fragment wielokolorowego haftu łowickiego. W centralnej części plakatu granatowym fontem zapisano tekst: „Z tradycją ku nowoczesności” i poniżej czerwonym fontem tekst „Dziedzictwo Bochni Miasta Soli”. Poniżej granatowym fontem zapisano program wydarzeń. W dolnej części plakatu umieszczono logotyp organizatora i patrona medialnego projektu.

Sprawozdawczość za rok 2023

Kochani – właśnie złożyliśmy ostatnie sprawozdanie za rok 2023! Sprawozdania można przeglądać zarówno na naszej stronie internetowej (www.auxilium-fundacja.org.pl/ogloszenia), jak i na portalach sprawozdawczych. • NIW – sprawozdanie OPP https://tiny.pl/dd5bw •

Read More

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy Fundacja AUXILIUM!   Dostępność: Na grafice na rozmytym zielonym

Read More