Szkolenie z zakresu nurkowania Open Water Diver

Fundacja „AUXILIUM”, w ramach projektów realizowanych ze środków własnych, prowadzi obecnie szkolenie z zakresu nurkowania Open Water Diver. Uczestnikami zajęć są osoby pełnosprawne i niepełnosprawne w wieku od 10 roku życia . Taki otwarty układ zapewnia dostępność dla wszystkich beneficjentów w jednakowym stopniu.

Kurs prowadzi Paweł Staniszewski instruktor z bogatym doświadczeniem i gruntownym przeszkoleniem w tej dziedzinie. Trener posiada liczne uprawnienia nurkowe takie jak: PADI (Professional Association of Diving Instructors) i HSA (Handicap Scuba Association). Jest jednym z założycieli i wieloletnim czynnym działaczem Stowarzyszenia Centrum Turystyki Podwodnej „Nautica”. Dzięki tej działalności zyskał praktykę w pracy z osobami niepełnosprawnymi z różnymi dysfunkcjami. Wychował sporą grupę osób, które teraz kontynuują projekt Stowarzyszenia „Nautica”. Zarówno osoby zdrowe jak i niepełnosprawni kursanci Pawła Staniszewskiego otrzymali certyfikaty uprawniające do płetwonurkowania i uczestniczą w wyjazdach nurkowych krajowych oraz zagranicznych.

Zgodnie z systemem PADI oraz HSA szkolenie odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmuje szkolenie basenowe. Nasza fundacja organizuje je na terenie basenu w Bochni. Kolejny etap szkolenia obejmują nurkowanie na wodach otwartych – w naszym przypadku na Zakrzówku w Krakowie, zakończony uzyskaniem certyfikatu nurkowego. Ta część kursu zaplanowana została na maj bieżącego roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w następnych edycjach szkolenia, których terminy znajdą Państwo na naszej stronie po ustaleniu terminarza.

Radosnych Świąt!

Zarząd Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz dzieciom i Młodzieży AUXILIUM życzy wszystkim Podopiecznym, Wolontariuszom oraz Przyjaciołom Fundacji RADOSNYCH ŚWIĄT!

Read More

SERCA DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI AUXILIUM

Akcja „Serca dla podopiecznych fundacji Auxilium” to projekt realizowany przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM, we wsparciu Firm oraz Darczyńców prywatnych. Pomysł zrodził się w listopadzie

Read More