Otwarte warsztaty dla całych rodzin – zapraszamy!

W sobotę 5 czerwca 2021 r., w godzinach od 16:00 do18:00 zapraszamy na inauguracyjny event pod nazwą: ARTYSTYCZNIE O BOCHNI. Wydarzenie zorganizuje Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM. 

Sobotnie spotkanie to pierwsze z czterech planowanych warsztatów, które odbędą się na bocheńskich terenach zrewitalizowanych – ciągach pieszych przy ulicach Solnej i Sutoris.

Celem tego cyklu mikro eventów jest przywrócenie uczestnictwa w kulturze, umożliwienie mieszkańcom udziału w działaniach plastycznych, prowadzonych w miejscach rewitalizowanych przez ostatnie lata.

Warsztaty mają charakter twórczy – uczestnicy na kolorowych kartach, na sztalugach, z rzeczywistości i z wyobraźni zbudują bocheńskie nadszybie. Nadszybie w mieście solnym to symbol charakterystyczny i rozpoznawalnie wznoszący się nad miastem. Inspirując się sąsiedztwem – szybem Sutoris – będziemy wraz z dziećmi i ich rodzicami tworzyć główny szyb.

W pracach wykorzystamy kreatywność, wyobraźnię dzieci oraz wsparcie rodziców.  Do dyspozycji dzieci będą miały materiały różniące się kolorami, fakturą, wielkością, by móc stworzyć prace marzeń.  Dzieci skorzystają także z materiałów przekazanych przez Kopalnię Soli w Bochni – brył soli. Do działań twórczych posłużą im także materiały plastyczne: kształtowniki, kartony tekturowe, drewno, papiery kolorowe, sznurki, bibuły, taśmy kolorowe, plastelina.

Zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, rodziców, seniorów. 

Spędźmy sobotnie popołudnie razem – wstęp wolny! 

Warsztaty odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony sanitarnej.  

Zadanie jest finansowane ze środków Miasta Bochnia.

Radosnych Świąt!

Zarząd Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz dzieciom i Młodzieży AUXILIUM życzy wszystkim Podopiecznym, Wolontariuszom oraz Przyjaciołom Fundacji RADOSNYCH ŚWIĄT!

Read More

SERCA DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI AUXILIUM

Akcja „Serca dla podopiecznych fundacji Auxilium” to projekt realizowany przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM, we wsparciu Firm oraz Darczyńców prywatnych. Pomysł zrodził się w listopadzie

Read More