SERCA DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI AUXILIUM

Akcja „Serca dla podopiecznych fundacji Auxilium” to projekt realizowany przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM, we wsparciu Firm oraz Darczyńców prywatnych. Pomysł zrodził się w listopadzie 2020 roku, wymagał dużej logistyki i nakładu środków, które zainwestowali nasi DARCZYŃCY. Fundacja rozpoczęła zadanie budowy kapitału żelaznego, dzięki któremu będzie mogła gromadzić „pracujące środki”, które wspierać będą podopiecznych, mimo spadku przychodów związanych z pandemią (brak możliwości organizacji wydarzeń sportowych oraz koncertów, podczas których zbierane były środki na realizację statutowych celów pomocowych). 

Same serca na nakrętki nie są pomysłem nowym, pionierskim, podobne serca ustawiane są w całym kraju. Mirosław Cibor – prezes Fundacji Auxilium zainicjował akcję ustawienia 10 serc w różnych punktach na terenie bliskim Bochni, aktualnie ustawiamy ostatnie serca, a nakrętki płyną do nas z całego powiatu. 

Projekt zakłada: 

– ustawienie 10 serc – miejsca ustawienia konsultowane były z osobami odpowiedzialnymi, w różnych lokalizacjach;

– proekologiczne działanie zbiórki plastikowych nakrętek – zakładamy zbiórkę plastiku, który może zostać poddany recyklingowi, zebrane nakrętki trafiają do firmy Ekombud;

– zaangażowanie społeczne i aktywizację lokalnych wolontariuszy w opiekę i obsługę logistyczną serc – za opiekę odpowiedzialne są lokalne OSP, wolontariusze, osoby prywatne;

– spieniężenie materiału i przekazanie środków na rzecz realizacji celów statutowych fundacji, której misją jest wsparcie finansowe w zakresie ratowania zdrowia podopiecznych fundacji – na cel zbiórki pieniędzy ustalono osobne subkonto; 

– wsparcie lokalnego biznesu – serca zamówione zostały u lokalnego producenta – firmy Arcom, ul. Brzeska 3, Rzezawa, www.arcom.net.pl;

Na cel zakupu nie przeznaczyliśmy środków posiadanych przez fundację, o wsparcie poprosiliśmy lokalnych przedsiębiorców i osoby prywatne. W ciągu kilku dni zebraliśmy potrzebną do zakupu serc kwotę i rozpoczęliśmy działania związane z wyborem producenta. Z oczywistych przyczyn zleciliśmy produkcję firmie lokalnej, gdyż jej oferta była najbardziej korzystna, nie generowała również kosztów transportu i magazynowania serc. 

Za zaangażowanie w zakup bardzo dziękujemy firmom – wymieniamy w kolejności alfabetycznej:

AQUER, ul. Gazowa 4, Bochnia, www.aquer.pl

DELSA INVEST, ul. Malborska 85 oraz ul. Sławka 16/38, Kraków, www.delsainvest.pl  

EKOMBUD, ul. Krzyżanowicka 68, Bochnia, www.ekombud.pl

HDK MOTOJADOWNIKI, https://www.facebook.com/hdkmotojadowniki/

LOCK-TEL – ul. Kościuszki 7, Bochnia, www.lock-tel.pl

MIĄSKO TEAM – ul. Turkowskiego 14, Bochnia, Siedlec 147 Łapczyca, www.miaskoteam.pl

TRAN-ZIEM – Zbydniów 152, Zbydniów

WERNER KENKEL – ul. A. Mitery 7, Bochnia, www.wernerkenkel.com.pl

Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Ogrodniczego Paweł Leś, ul. Solskiego 24, Brzesko, http://wypozyczalnia-les.pl

oraz Darczyńcy prywatni, wśród nich: Marek Rudnik, Marcin Gibała i inni Darczyńcy, którym bardzo, bardzo dziękujemy!!! 

Opiekunami i pomysłodawcami miejsc, w których ustawiono serca są:

W Łapanowie – pan wójt Andrzej Śliwa, pan Mirosław Dróżdź i działające tam OSP;

W Nieszkowicach Małych – pan sołtys Wiesław Michnik i działające tam OSP;

W Tarnawie – pani sołtys Ewelina Satoła i działające tam OSP;

W Niedarach – panowie Leszek Zabiegała i Jakub Lis i wolontariusze z tego terenu;

W Bochni – os. Jana – państwo Grabscy oraz pan Tomasz Wieczorek; 

W Bochni – SP 7 – pan dyr. Marcin Bijata oraz panowie Wojciech Woźniczka i Łukasz Konieczny;

W Bochni – Chodenice – pan Szczepan Kasprzyk i działające tam OSP;

W Brzesku – pan Wojciech Podleś oraz działające tam OSP;

W Grabinie – pani sołtys Anna Giereczak i wolontariusze;

W Leszczynie – pan sołtys Andrzej Zgłobicki i wolontariusze z tego terenu (serce zostanie ustawione niebawem, dogrywamy logistykę wywozu i montażu);

Za pomoc w montażu serc dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom oraz firmie AIFO (u. Łany 23, Bochnia, www.aifo.pl).

Za Państwa wsparcie na KAŻDYM etapie działania serdecznie dziękujemy! 

Dziękujemy także za zaangażowanie lokalnej społeczności i mieszkańców, którzy po raz kolejni zaskoczyli nas takim ciepłym odbiorem i wrzucają ogromne ilości nakrętek do naszych pojemników! 

Odpowiadając na pytania, z jakiego powodu tylko 3 serca ustawiliśmy w Bochni – oświadczamy, że wymagania formalne (uzyskania zgody od Konserwatora Zabytków) po prostu nas przerosły, zwyczajnie nie mogliśmy ustawić serc bez przejścia tych formalności, nie czuliśmy się na siłach by samodzielnie tym formalnościom podołać. 

W związku z tym, że na terenie Bochni, Brzeska i okolic aktualnie prowadzone są akcje zbiórek nakrętek na cele ratowania zdrowia Marcelka oraz inne, trwające od lat zbiórki nakrętek dla dzieci, także tych, które są podopiecznymi Fundacji Auxilium, zachęcamy do udziału w tych zbiórkach, w pierwszej kolejności. Nasze serca będą stać – mamy nadzieję długi czas, w podanych przez nas miejscach i czekać na Państwa nakrętki, ale prosimy byście Państwo nie rezygnowali z wsparcia osób, które stale zbiórką nakrętek wspieracie, potrzebujących jest tak wielu. 

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom. Gdybyśmy kogoś pominęli, to prosimy o kontakt pod adresem biuro@auxilium-fundacja.org.pl, uzupełnimy treść. 

To piękny projekt i mamy nadzieję, że w przyszłości rozwinie się i nakrętki będą „szerokim strumieniem” płynąć do Ekombudu. 

Szczególnie dziękujemy firmie Ekombud za wsparcie logistyczne, za udostępnienie miejsca, w którym nakrętki są składowane (ul. Krzyżanowicka 68, Bochnia), zawsze zyczliwym nam właścicielom firmy oraz pani Ani Michalik, która cierpliwie koordynuje odbiór nakrętek z 10 różnych lokalizacji. Bardzo dziękujemy! 

Szczególnie dziękujemy też pani Barbarze Ziębie z firmy Arcom, za cierpliwość i koordynację technicznych kwestii, związanych z realizacją zamówienia.

Segregujmy, pomagajmy, wspierajmy takie inicjatywy, ponieważ przynoszą wiele dobrego – a dobro wraca. 

Zachęcamy do tego, byście Państwo pamiętali o naszych podopiecznych, i rozliczali swój 1% z myślą o nich. Podopieczni zbierają 1% w różnych fundacjach, gdybyście jedna Państwo zechcieli wesprzeć 1% fundację AUXILIUM – przypominamy nasz KRS: 0000410419. Dziękujemy za każdą wpłatę.

Pozdrawiamy – fundacja Auxilium! 

Serce na oś. Jana

Radosnych Świąt!

Zarząd Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz dzieciom i Młodzieży AUXILIUM życzy wszystkim Podopiecznym, Wolontariuszom oraz Przyjaciołom Fundacji RADOSNYCH ŚWIĄT!

Read More