Tygrysy w Azerbejdżanie

Bartłomiej Klimek to aktualny Mistrz Polski kadetów w zapasach. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Azerbejdżanie Baku. Polski Związek w roku olimpijskim ma bardzo duże problemy z finansami.

Dzięki ludziom wielkiego serca, oraz Fundacji Auxilium, którzy to sfinansowali wyjazd i cały pobyt młodego bardzo uzdolnionego zawodnika z Kątów Wrocławskich, podopiecznego trenera Hieronima Kurysia. Na Mistrzostwach Bartek już pierwszą walkę stoczył z aktualnym Mistrzem Świata z Ukrainy, po wyrównanej walce musiał uznać wyższość swojego przeciwnika.

Do walk w repasażach przystąpił z wielkim zaangażowaniem, i niestety uległ w ostatniej walce o strefę medalową dwa lata starszemu zawodnikowi z Indii. Ostatecznie Bartek uplasował się na pozycji 11.

To bardzo ważne że dzięki pomocy Fundacji Auxilium Bartek mógł uczestniczyć w rozgrywkach o Mistrzostwo Świata. Również dlatego, że Brał udział w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. To na pewno zaprocentuje na przyszłość.

Po cichu liczymy, że Bartek będzie w przyszłości walczył na Igrzyskach Olimpijskich. Liczymy również na innego zawodnika, Dawida Klimka Mistrza Europy Juniorów, który tak jak jego brat Bartek, również ze Smolca w gminie Kąty Wrocławskie, któremu też pomaga Fundacja Auxilium zapewniając mu pełną opiekę fizykoterapeutów.

Krzysztof Katra Rzecznik Prasowy Fundacji

Radosnych Świąt!

Zarząd Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz dzieciom i Młodzieży AUXILIUM życzy wszystkim Podopiecznym, Wolontariuszom oraz Przyjaciołom Fundacji RADOSNYCH ŚWIĄT!

Read More

SERCA DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI AUXILIUM

Akcja „Serca dla podopiecznych fundacji Auxilium” to projekt realizowany przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM, we wsparciu Firm oraz Darczyńców prywatnych. Pomysł zrodził się w listopadzie

Read More