Spektakl „Wszystko płynie” w reżyserii Janusza Opryńskiego, Bochnia, 25.09.2021.

Spektakl „Wszystko płynie” w reżyserii Janusza Opryńskiego
Teatr Soho

OPIS SPEKTAKLU:
Spektakl jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku.
Janusz Opryński po raz pierwszy sięgnął po tekst „Wszystko płynie” Wasilija Grossmana w spektaklu „Punkt Zero: Łaskawe”. Potem, podczas Konfrontacji Teatralnych w 2016 roku, zaproszono go do udziału w cyklu „Mikro Teatr” zrealizowanym przez Komunę Warszawę. Wówczas na scenie znaleźli się aktorzy stale współpracujący z Januszem Opryńskim – Eliza Borowska (Teatr Polski w Warszawie) i Sławomir Grzymkowski (Teatr Dramatyczny w Warszawie). Projekt zakładał radykalne ograniczenie formy – spektakle nie mogły przekraczać 16 minut. Fragment ten znajdzie się w przedstawieniu „Wszystko płynie”.

INFORMACJE O PROGRAMIE:
Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
W ramach programu TEATR POLSKA od 5 sierpnia do 31 października 2021 zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach.
TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska

OBSADA:
Eliza Borowska, Sławomir Grzymkowski

INNI REALIZATORZY:
adaptacja: Janusz Opryński
na podstawie „Wszystko płynie” Wasilija Grossmana w przekładzie Wiery Bieńkowskiej
światło: Jan Piotr Szamryk
wizualizacje: Aleksander Janas / kilku.com
koordynatorka produkcji: Barbara Sawicka
inspicjentka: Dorota Stochmalska
fotografia ilustrująca: Maciej Rukasz

INFORMACJE:
czas trwania: 60 minut
grupa wiekowa: dorośli
scenografia: zespół
choreografia: zespół
muzyka: na licencji: David Lang „You will return” album Death Speaks (2013 Cantaloupe Music), Labradford „E Luxo So” – „Recorded and Mixed At Sound of Music, Richmond, Va.” (1999, Blast First/Kranky)
dramaturgia: Janusz Opryński
data premiery: 28 listopada 2019
miejsce premiery: WarszawaRECENZJE:
https://teatr-pismo.pl/7999-wyrzucic-z-siebie-caly-swiat/
http://okiem-widza.blogspot.com/…/wszystko-pynie-teatr
https://teatrdlawszystkich.eu/reportaz-z-piekla/
https://e-teatr.pl/teatralne-mieso-6644
https://kultura.gazetaprawna.pl/…/1441387,wszystko…BILETY:
Bilety do nabycia w biurze fundacji, czynnym we wtorki w godz. 9-12 i w piątki w godz. 16-19.
Całkowity przychód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rehabilitację podopiecznych Fundacji Auxilium.CENY BILETÓW:
bilet normalny – 30 zł
bilet ulgowy – 25 zł
bilet grupowy – 20 zł

Więcej informacji: biuro@auxilium-fundacja.org.pl, tel. 577 935 025.

Organizator: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM Zapraszamy!

Dostępność: na fotografii wyróżniającej pokazane są dwie osoby – kobieta i mężczyzna, ubrani w stroje wieczorowe. Siedzą za stołem, przed nimi leżą talerze i stoją lampki w połowie napełnione napojami. Obok mężczyzny postawiona jest karafka z wodą. W tle postaci wisi rozświetlony neon z napisem „MIĘSO” umieszczony na brązowym tle, wyglądający jak drewniana rama. Całość fotografii jest na czarnym tle.

Wakacje z fundacją AUXILIUM!

Zapraszamy do udziału w artystycznych warsztatach z fundacją Auxilium, nasze wydarzenia uatrakcyjnią tegoroczne wakacje! Zajęcia są BEZPŁATNE, otwarte dla wszystkich chętnych. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym prosimy

Read More

Podziękowania dla KWW Reaktor B7 Inspirujemy Zmiany

    Składamy serdeczne podziękowania Komitetowi Wyborczemu Wyborców Reaktor B7 Inspirujemy Zmiany za wpłatę środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację naszych Podopiecznych. Dostępność: Na grafice na białym

Read More

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Ojca!

  Drodzy Ojcowie i Tatusiowie! W dniu Waszego święta życzymy Wam przede wszystkim wielu niezapomnianych chwil z rodziną. Niech każdy dzień przynosi Wam radość i satysfakcję, a myśl o rodzinie

Read More