Lista drużyn drugiej edycji Charytatywnego 24h Biegu Górskiego na Uzborni

Czas na głównych bohaterów naszego II 24h Charytatywnego Biegu Górskiego na Uzborni!

Poniżej w kolejności alfabetycznej prezentujemy 12 drużyn, które zgłosiły się do nas i pobiegną w sobotę na Uzborni.

Autorami opisów są sami biegacze, doceńmy ich kreatywność 🙂.

1. BOCHNIA 5:60
Zespół sześciu chłopaków, mających wspólny mianownik biegowy w postaci wspólnych treningów na Stadionie MOSiR w Bochni. Od kilku lat budujemy razem zespół RR SWIMRUN startując na imprezach biegowych, a jako Stowarzyszenie realizując projekty społeczne. Od 2019 roku braliśmy udział w 12 godzinnych sztafetach w Kopalni Soli, biegach serii XRUN, zawodach swimrunowych rangi eliminacji mistrzostw świata federacji Otillo. Nasz zespół jest bardzo różnorodny, tak pod względem wiekowym jak i predyspozycji sportowych. Jesteśmy gotowi na ciężką przeprawę i najtrudniejsze warunki, ale jednocześnie liczymy na gorące wsparcie kibiców na trasie. Gwarantujemy, że będzie OGIEŃ!!!

2. Crazy Running Ladies
Crazy Runnning Ladies,
powiedz mi gdzie biegniesz?
Uzbornia już nas woła,
lecimy stawić jej czoła.
Choć w drużynie same panie,
wykonamy to zadanie.
Agata, Rita i Agusia,
Becia, Maria i Izusia –
gdy Auxilium rusza z akcją,
to nie może nas zabraknąć.
W licytację się włączamy,
coś pysznego dla Was mamy:
z procentami naleweczki
oraz grzybki prawdziweczki.
Dżemik, soczek, konfitura,
jak zobaczysz krzykniesz HURRA!
No to trochę się już znamy,
do dopingu zapraszamy.

3. Fundacja Auxilium
Drużyna to ludzie pozytywni w działaniu, otwarci na pomaganie i z wyobraźnią na Bieg 24 godzinny. Reprezentujemy różne stajnie biegowe, ale łączy nas motywacja do Pomagania w każdych warunkach i na każde żądanie. Jesteśmy gotowi zostawić na Uzborni nie tylko pot, paznokcie a nawet własną krew. Nie straszne nam nocne koszmary ścieżek bocheńskiego wzgórza. Damy z siebie więcej niż wymaga Organizator a konkurencja musi mieć na uwadze naszą silną wolę i determinację do pobicia rekordu trasy. Będziemy też pomagać innym biegaczom, jak nie zgubić trasy, wiary i sił, a przy tym świetnie się bawić bieganiem!
Do zobaczenia na Biegu 🙂

4. KKM Kaloryfer
Połączyła nas zimna woda – poznaliśmy się przez Krakowski Klub Morsów Kaloryfer. A że morsy to aktywni ludzie, to szybko okazało się, że poza pławieniem się w zimnej wodzie, lubimy też biegać. Najpierw umawialiśmy się na wspólne starty, potem doszły wspólne treningi. Można nas spotkać na różnych wydarzeniach sportowych – zimowe pływanie (tzw. Ice swimming), biegi uliczne i górskie, biegi przeszkodowe oraz zawody triathlonowe. Często jeździmy jako support dla startujących kolegów – dopingujemy i przy tym dobrze się bawimy.

5. Kopalnia Soli Wieliczka
Drużyna Kopalni Soli Wieliczka to ekipa która rozwija swoją przygodę z bieganiem. Drużyna po ubiegłorocznym uczestnictwie w biegu postanowiła, w związku z celem akcji, to jest pomocą dla niepełnosprawnych dzieci, pobiec po raz kolejny i… poprawić swój wynik. Reprezentujemy różne działy Kopalni od górników, przez osoby związane z turystyką, aż po kadrę zarządczą. Drużyna, jak to w Kopalni bywa, jest bardzo ambitna. Trasa na Uzborni, a więc przemieszczanie się góra – dół wydaje się skrojona j idealnie pod nas😊. W skład drużyny wchodzą: Marek, Sławomir, Grzegorz, Anna, Paweł i Lesław.

6. KPP Bochnia
Drużyna Komendy Powiatowej Policji w Bochni to grupa pasjonatów, którzy zebrali się specjalnie na okazję tego biegu. Dla funkcjonariuszy tutejszej Komendy ważnym jest, aby poprzez udział w biegu wspomóc podopiecznych fundacji Auxilium. Gwarantujemy :), że nie wygramy tego biegu, ale za to obiecujemy, że damy z siebie wszystko. W skład drużyny wchodzą: Gosia, Artur, Mateusz, Krzysiek, Kamil, (niebawem dołączy).

7. KPP Wieliczka
Drużyna Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, która angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne, ale także jest inicjatorem takich akcji jak choćby challenge „Kilometr dla Moniki”. Pomoc drugiemu człowiekowi jest dla nas najważniejsza i to jest dla nas najważniejsza nagroda. Nasze motto to: „Pomagamy i chronimy!”

8. Morsy Z Pasją
Monika, Ania, Beata, Gosia, Piotrek i Tomek, czyli Morsy Z Pasją 🥶🥰
Połączyła nas zimna woda, ogniska i wspólna pasja, czyli bieganie. Mimo, że niektórzy z nas przygodę z bieganiem zaczęli niedawno i traktują bieganie jako odskocznie od problemów dnia codziennego to jednak wspólnie jak o rok temu chcemy pomóc w tej wspaniałej inicjatywie.
Nie pobijemy rekordów, ale damy od siebie to co mamy – chęci i wsparcie dla Fundacji.

9. Swimrunblondes i podobnie zakręcone Świry
Drużyna, która jeszcze pachnie świeżością, ponieważ powstała z myślą o tej imprezie w tegorocznym wydaniu. Jesteśmy jak pyszna pizza z najlepszej włoskiej restauracji mająca w sobie wyrafinowane i smaczne kąski. Łączymy w swoim składzie Dolny Śląsk, Śląsk, Podkarpacie i Małopolskę. Ewa, Paweł, Cyprian, Wojtek, Tomek i Łukasz to ludzie z przeróżnymi pasjami, profesjami począwszy od stolarstwa, kolarstwa, ojcostwa, macierzyństwa, analizy systemów informatycznych, miłości do zwierząt, przytułku dla bezdomnych kotków, projektowaniu i produkcji skarbów upominkowych, triathlonu, opieki nad seniorami i asystowaniu osobom niepełnosprawnym, trenerstwa EMS, prowadzenia firmy turystycznej i udostępnianiu pięknych i magicznych miejsc spragnionym dobrego wypoczynku turystom, skończywszy na poezji, dietetyce, SUPowaniu długodystansowym, specjalizacji w dziedzinie fizjologii człowieka i jego rozkładaniu na czynniki pierwsze w trakcie wysiłku oraz udziale w magazynie Ultra….uffff.
Co najważniejsze….łączy nas kilka elementów…miłość do biegania, aktywności fizycznej, odrobinę szaleństwa w głowie, niecodzienne wyzwania, przygoda, dystans do siebie i świata, poczucie humoru, dobra impreza i świetna zabawa. Częściowo połączył nas swimrun stąd obecność w nazwie tego określenia plus blondynka i jej zacne chcące dzielić się pozytywną energią grono. Lecimy na pełnej jak Karaś, ale kończymy w klapkach jak Kostera, a ostatecznie mamy w sumie wyokrąglone jak Tomek Lus.
To dla nas zaszczyt móc uczestniczyć w tym wydarzeniu i jednocześnie pomagać. Trzymajcie za nas kciuki. Mamy nadzieję na wspaniałą wspólną zabawę i rywalizację.

10. WERNER KENKEL SPORT TEAM
Drużyna tworzona przez grupę ogromnych pasjonatów. Oni faktycznie żyją i pracują z pasją zgodnie z firmowym mottem.
Wszyscy są pracownikami Grupy Werner Kenkel – polskiej, rodzinnej firmy, której jeden z zakładów produkcyjnych od 8 lat z powodzeniem funkcjonuje w Bochni. Każdy z członków sztafety (a w tym roku również członkiń 😊) to element zgranego Zespołu, który w czasie pracy skupia się na projektowaniu, konstruowaniu i produkcji najwyższej jakości opakowań. Na potrzeby Podopiecznych Fundacji Auxillium pracownicy Grupy Werner Kenkel przebiegli już setki kilometrów zarówno we wszystkich edycjach Biegu Solnego, jak również w ubiegłorocznym Biegu Górskim zorganizowanym „na Uzborni”.

11. ZDROWY PROJEKT
Grupa biegających przedsiębiorców, miłośników gór, przyrody i pomagania. Na koncie mamy wiele biegów ultra, a w naszej krwi jest gen pomocy słabszym i potrzebującym. Jeżeli możemy komuś pomóc, a przy okazji pobiegać w pięknych okolicznościach przyrody i w doborowym towarzystwie, wtedy czujemy podwójną satysfakcję i moc do działania :).

12. ŻUBRY BOCHNIA
Drużyna damsko męska złożona z osób zajawionych bieganiem dla przyjemności, dwie wspaniałe kobiety i czterech dzielnych facetów. Połączyła nas zabawa w bieganie. Są wśród nas maratończycy, triathloniści, biegacze górscy i nizinni. Za nami setki przebiegniętych kilometrów, wszystko z uśmiechem na twarzy. Na co dzień reprezentujemy różne grupy biegowe, bądź biegamy indywidualnie. Tutaj występujemy pod jednym wspólnym Żubrowym szyldem. Nie jest dla nas ważny wynik, lecz cel tych zawodów, czyli pomaganie i dobra zabawa.

Wszystkim naszym drużynom życzymy powodzenia i wygranej w naszym Biegu, choć jak wszyscy wiemy – zwycięzca może być tylko jeden….

Do zobaczenia na Uzborni!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego oraz Gminy Miasta Bochnia.

Projekt logo biegu: Patryk Salamon

Dostępność: na białym tle znajduje się logo biegu – trzy zielone wzgórza, niebo nad wzgórzami w połowje jest jasnoniebieskie z białymi chmurami, a w połowie granatowe z gwiazdami). Dookoła logotypu na białym tle biegnie napis wykonany granatowym fontem: II 24 H Charytatywny Bieg Górski Bochnia Uzbornia, przedzielony niebiesko-czerwonymi sercami.

Sprawozdawczość za rok 2023

Kochani – właśnie złożyliśmy ostatnie sprawozdanie za rok 2023! Sprawozdania można przeglądać zarówno na naszej stronie internetowej (www.auxilium-fundacja.org.pl/ogloszenia), jak i na portalach sprawozdawczych. • NIW – sprawozdanie OPP https://tiny.pl/dd5bw •

Read More

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy Fundacja AUXILIUM!   Dostępność: Na grafice na rozmytym zielonym

Read More