Koncert dla Filipka Tabora w „Sztygarówce” w sobotę 6 grudnia

W „Sztygarówce”w najbliższą „mikołajkową” sobotę 6 grudnia od 18:00 wspieramy 2,5-letniego Filipka Tabora.
Podczas koncertu Janusza Stryjskiego i Karola Makucha będzie mnóstwo akustycznych wersji przebojów, które dobrze znamy.
Więcej szczegółów wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1579780118917761/?notif_t=plan_user_invited
Zbierane będą też nakrętki dla Filipa, więc jeśli masz trochę niepotrzebnych, to zabierz je z sobą na koncert:)

Garść informacji o tym dzielnym dzieciaku:
Filipek do dnia narodzin rozwijał się prawidłowo. Niestety w wyniku urazu okołoporodowego urodził się w ciężkiej zamartwicy wewnątrzmacicznej – Apgar 0/1/3/3. Przez półtora miesiąca przebywał na Oddziale Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w USD w Krakowie – Prokocimiu. Tam był leczony hipotermią i walczył o samodzielny oddech. Nie miał żadnego odruchu noworodkowego, w tym odruchu ssania i połykania. Był karmiony sondą. W drugim tygodniu życia organizm Filipka zaatakowała paskudna bakteria, diagnoza – sepsa.

W jednej, krótkiej chwili, która zaważyła na całym życiu dziecka i jego rodziny, w mózgu Filipka doszło do nieodwracalnych zmian. W konsekwencji Fifi ma opóźnienie rozwoju psychoruchowego, padaczkę, problemy z jedzeniem i wiotkość krtani. Nie potrafi samodzielnie siadać ani raczkować, nie mówi.
Codziennie walczymy o jego sprawność. Mimo wszystkich utrudnień jest jednak bardzo dzielny w tej nierównej walce.
Filipek wymaga stałej, kosztownej i intensywnej rehabilitacji. Rozpoczęte w ostatnim czasie terapie (metoda Bowena, terapia tkanek miękkich kręgosłupa) znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny. Nieosiągalne dla rodziny są także delfinoterapia czy mikropolaryzacja mózgu, które u wielu dzieci przynoszą pozytywne efekty.
Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.
Każda, nawet najmniejsza kwota, jest dla nas niezwykle cenna.
Wielu z Was już nam pomogło – za co bardzo Dziękujemy!!!

Radosnych Świąt!

Zarząd Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz dzieciom i Młodzieży AUXILIUM życzy wszystkim Podopiecznym, Wolontariuszom oraz Przyjaciołom Fundacji RADOSNYCH ŚWIĄT!

Read More

SERCA DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI AUXILIUM

Akcja „Serca dla podopiecznych fundacji Auxilium” to projekt realizowany przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM, we wsparciu Firm oraz Darczyńców prywatnych. Pomysł zrodził się w listopadzie

Read More