Biegaj dla naszych podopiecznych! Marcin Gibała o swojej pasji, którą połączył z piękną inicjatywą pomocy Ali i Hani – podopiecznych fundacji Auxilium!

Jakiś czas temu informowaliśmy o projekcie, który Marcin Gibała, znany Wam jako dyrektor III (a teraz także już IV) edycji Biegu o pierścień św. Kingi, realizuje łącząc swoją biegową pasję i chęć pomocy naszym bliźniaczkom. Udało nam się namówić Marcina, by opowiedział o swoim projekcie, który realizuje z sukcesem od kilku miesięcy. Dla nas Marcin jest wzorem i przykładem, mamy nadzieję, że będzie miał wielu naśladowców! Okazuje się, że nie jest to trudne, Marcin już przetarł szlak i daje wskazówki dla wszystkich, którzy również chcieliby spróbować!

Witam wszystkich zainteresowanych moim biegowym projektem 😊

Chciałem przedstawić szerszej publiczności swój pomysł, na połączenie tradycyjnego biegania z chęcią pomagania osobom, które codziennie muszą się zmagać ze swoimi ciężkimi chorobami i są zdane na stałą opiekę innych osób.

Od iskierki pomysłu tego projektu, do realizacji celu pomagania, w moim przypadku to kilkumiesięczna droga. Droga, na której spotkałem wielu wspaniałych ludzi, którzy już biegali i tych, którzy już pomagali. Ja wtedy uczyłem się jednego i drugiego…

Mój udział w pierwszych poważnych zawodach zrealizował się podczas pierwszej edycji Charytatywnego Biegu o Pierścień św. Kingi, organizowany przez Fundację Auxilium.

Mój udział w pierwszym poważnym charytatywnym przedsięwzięciu odbył się w ubiegłym roku, podczas organizowania trzeciej edycji wspomnianego Biegu.

Te dwa pozytywne doświadczenia sprawiły, że czegoś mi dalej brakowało, zarówno w bieganiu jaki i w pomaganiu. I wtedy zainspirowany innymi akcjami ofiarowania pomocy przez darczyńców na zasadzie – wymiany środków za każdy przebiegnięty kilometr – postanowiłem połączyć swoje „prywatne” bieganie z realizacją konkretnego celu pomocowego.

Moje założenia były proste:

– znaleźć darczyńcę,

– spisać prawną umowę

– określić ramy czasowe,

– wynegocjować darowiznę

Bo Fundację już znalazłem, szczególnie zainspirowała mnie dwójka ślicznych bliźniaczek, Ali i Hani, podopiecznych fundacji Auxilium.

Biegam w specjalnie zaprojektowanej koszulce, ustalam harmonogram biegów „z góry” na każdy kwartał, a darczyńca „rozlicza” się po zakończeniu każdego kwartału, na podstawie listy ukończonych przeze mnie zawodów biegowych.

Jest cel – Pomaganie

Jest promocja dla Darczyńcy i Fundacji

Jest dodatkowa motywacja dla biegającego, czyli dla mnie!

Zakochałem się w „moich” bliźniaczkach, ale kocham też Góry, dlatego 99% zawodów biegowych, w których startuję, to biegi górskie, o różnej skali trudności. Zimowy maraton w Bieszczadach mam już za sobą, ale czekają mnie jeszcze dystanse Utra, 65 km / 70 km / 100 km. W całym roku będzie ich około dwudziestu od Tarnicy aż do Czantorii!

Po każdej wyprawie umieszczam króciutki post na FB aby dalej „zarażać” i inspirować moim pomysłem innych biegaczy.

Ponieważ celem nie jest już tylko kolejna edycja zaplanowanego biegu, ale wysłanie w świat biegaczy i wolontariuszy hasła: BIEGAMY I POMAGAMY. Każdy może zrealizować marzenie Kogoś, kto tej pomocy potrzebuje.

To niesamowite, ale odkąd nie biegam już sam, a Ala i Hania pokonują ze mną trudy każdego biegu – nie czuję zmęczenia i nie szukam wymówek aby odłożyć na „półkę” kolejny bieg.

Zachęcam wszystkich:

– tych którzy już biegają – do pomagania – można rozpocząć swoją przygodę jak ja, od Biegu o pierścień św. Kingi.

– tych, którzy już pomagają – zacznijcie biegać, a najlepiej bieganie zacząć wspólnie ze zorganizowaną lokalnie grupą biegową, będzie raźniej.

Poszukajcie motywacji i zacznijcie już dziś!

Marcin

Darczyńcą wspierającym projekt Marcina Gibały jest krakowską firma PMT.

Fotografie przekazane przez Marcina Gibałę.

Radosnych Świąt!

Zarząd Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz dzieciom i Młodzieży AUXILIUM życzy wszystkim Podopiecznym, Wolontariuszom oraz Przyjaciołom Fundacji RADOSNYCH ŚWIĄT!

Read More

SERCA DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI AUXILIUM

Akcja „Serca dla podopiecznych fundacji Auxilium” to projekt realizowany przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM, we wsparciu Firm oraz Darczyńców prywatnych. Pomysł zrodził się w listopadzie

Read More