Nasza nowa Podopieczna – Mija Plichta

Przedstawiamy Wam naszą najnowszą Podopieczną – Mijusię.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciu – Mija jest bardzo pogodną, uśmiechniętą dziewczynką. Niestety od urodzenia wymaga leczenia – stwierdzono u niej między innymi padaczkę objawową, wzmożone napięcie mięśniowe, wrodzoną, laryngomalację, rozmiękczenie tchawicy, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej (ASD 2). W 2022 roku zdiagnozowano u niej także wadę genetyczną, astygmatyzm, krótkowzroczność i zeza rozbieżnego. Mijusia nie mówi, nie chodzi, potrafi chwilę samodzielnie siedzieć – wymaga ciągłej rehabilitacji i opieki neurologopedycznej, logopedycznej i kardiologicznej.

Więcej informacji o Miji znajdziecie na naszej stronie poświęconej Podopiecznym: https://www.auxilium-fundacja.org.pl/podopieczni/

Będziemy wdzięczni za każdą okazaną Mijusi pomoc!

Dostępność: Zdjęcie prezentuje uśmiechniętą dziewczynkę o niebieskich oczach i ciemnych włosach układających się w piękne loki. Dziewczynka ubrana jest w jasnoniebieską bawełnianą koszulkę z drobnymi biało-granatowym wzorkami. Zdjęciu towarzyszy atmosfera radości i zabawy.